Tahle rodinka má o legraci představy, které se od vašich budou poněkud lišit, a to ani nemluvíme o tom, že by si vás s chudí dali k večeři! Ano, jedná se o NOVOU RODINU ADDAMSOVÝCH - o nebezpečně zábavnou rodinku, která na kanálu Fox Kids baví lidi doslova na celém světě.

Jsou hrůzostrašní a všudypřítomní... Rodina Addamsových pro vás připravila zábavu, která je úplně jiná, než všechno, co jste až dosud viděli. Setkáte se s přívětivým Gomezem neustále kouřícím doutník, s jeho podivínskou manželkou Morticií, jejich dvěma neuvěřitelně šibalskými potomky Pugsleym a Wednesday a pochopitelně i se strýčkem Festerem, šaramantním Lurchem a Věcí, která vám za všech okolností ráda podá pomocnou ruku. Pojďte se podívat, jak vypadá život "z druhé strany". Seriál NOVÁ ADDAMSOVA RODINA byl natočen na základě postav vytvořených karikaturistou Charlesem Addamsem - komiks Rodina Addamsových se poprvé objevil v New Yorkeru, poté se v šedesátých letech stal oblíbeným televizním seriálem a nakonec byl v devadesátých letech úspěšně zfilmován.

V každé z epizod seriálu NOVÁ RODINA ADDAMSOVÝCH na vás čeká překvapení v podobě člověka, který navštíví jejich pochmurný zámek plný strašidelných věcí. Když se například dětem podaří oživit jednoho z předků, bude mít Gomez co dělat, aby ochránil svou milovanou Morticii, než se dětem podaří poslat jejího obdivovatele zpátky do "věčných lovišť". No a když se u Addamsových zastaví na kávu nic netušící sousedé, jejich návštěva vždycky skončí útěkem - faktem ovšem je, že tím Addamsovy hodně pobaví. V další epizodě se zase Morticia pokusí najít pro svého záhrobního bratrance vhodnou partnerku, a taky vám ukážeme, jak to dopadlo, když zámek rodiny Addamsových navštívili zloději (bohužel pro ně si vybrali tu nejnevhodnější chvíli - Halloween neboli noc duchů)!

Zdroj: Profil z původní stránky FoxKids.cz 


 Nová Addamsova rodina (The New Addams Family): Společnost Sadan vytvořila většinu seriálů pro FoxKids. Tímto pořadem, s jednou řadou, navazovala na fenomenální černobílý sitcom z let 1964-1966, který se vysílá i teď (2015). Některé náměty dílů dokonce odkazují na epizody původní Rodinu Addamsovcou, dokonce dědu si v seriálu zahrál původní herec Gomez z Rodiny Addamsovcou. Nová verze má o 9 epizod víc za polovici doby natáčení, co měla původní. Seriál Nová Addamsova rodina (1997-1998) vysílal u nás FoxKids mezi lety 2002 - 2004. V roce 2010 seriál vyšel v pošatce (obyčej. papírový obal) od NorthVidea na celkem 12-ti DVD za 69 Kč/kus. V zahraničí seriál odvysílal Fox family, všechny FoxKids a i rakouská ORF, která kupuje do svého vysílání jen kvalitní sitcomy. I když pořad byl na FoxKids, je určen i dospělému publiku. Původní "Rodina Addamsovcou" má jen slovenský dabing, který byl vysílán i na ČT. Nová verze jen český z DW agentůry. Což mi příjde jako škoda, jelikož kdyby byla ve slovenštině, pevněji by navazovala na tu první, navíc FoxKids vysílal všechno na slovensku v češtině. Jeden pořad ve slovenštině by neuškodil. Navíc dnes stanice Animal Planet CZ/SK, Discovery CZ/SK... mají seriály rozhorené do českých a slovenských dabingových studií. Vlastně náhodně se seriál dočká jen CZ či SK dabingu.   
 1.Ničemné příbuzenstvo
 2.Addamsova rodina jde do školy (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 3.Morticie a psychiatr (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 4.Morticie a dámská liga (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 5.Festrova zvrácená romantika (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 6.Addamsova rodina a noví sousedé (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 7.Rodokmen Addamsovy rodiny (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 8.Morticie jako dohazovač
 9.Wednesday opuští domov (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 10.Lurch se učí tančit
 11.Umění a Addamsova rodina (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 12.Návštěva bratrance Itta (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 13.Halloween s Addamsovou rodinou (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 14.Ztratil se pan Ruka (Navazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 15.Romantika podle Morticie, část 1 (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 16.Romantika podle Morticie, část 2 (Odkazuje na skvělý námět na Rodinu Addamsovcou)
 17.Festrův příčesek
 18.Gomez, stydlivý milovník
 19.Morticino vítězství
 20.Můj skvělý bratranec Itt
 21.Dědeček Addams přijíždí na návštěvu (Epizoda s hercem Gomeze z Rodiny Addamsovcou)
 22.Morticiina oblíbená charita
 23.Fester drží dietu (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 24.Morticino dilema
 25.Morticia - živitelka rodiny
 26.Melancholia objevuje romantiku
 27.Krize v Addamsově rodině
 28.Vánoce s Addamsovou rodinou (Super epizoda) (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
29.Zelenoočko Gomez (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 30.Ztráta paměti v Addamsově rodině
 31.Gomez, zloděj koček (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 32.Strýček Fester je nemocný
 33.Morticia zařizuje byt
 34.Wednesday má nehodu
 35.Morticia sochařkou
 36.Romance pana Ruky (Navazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 37.Gomez, jediná volba
 38.Blízká setkání Addamsova druhu
 39.Lurch, the Teen-Age Idol (Lurch, idol dospívajících) (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 40.Fester & Granny vs. Grandpapa Addams (Fester a Granny proti Dědovi Addamsovi)
 41.Fester Joins the Global Mercenaries (???)(Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 42.Addams Family in Court (Addamsova rodina před soudem)
 43.My Son the Monkey (Můj syn opice)(Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 44.Morticia, the Playright (Morticie, dramatik) (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 45.Saving Private Addams (Zachraňte vojína Addamse)
 46.Horseplay (Hrubé žerty)
 47.Lurch's Grand Romance (Lurchova stará romance) (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
48.Catastrophia's Career (Catastrophina kariéra)
 49.Cousin Itt's Problem (Cousin má problém)
 50.Lurch, Man of Leisure (Lurch, muž odpočinku)
 51.Progress in the Addams Family (Navazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 52.The Undercover Man
 53.Fester the Marriage Counselor (Odkazuje na skvělý námět na Rodinu Addamsovcou)
 54.Lurch and His Piano (Lurch and jeho klavír)
 55.Cleopatra, Green of the Nile (Kleopatra, královna Nilu)
 56.Granny, the Happy Medium (Babička, štastné medium)
 57.Lurch's Little Helper (Lurchův malý pomocník)
 58.Feud in the Addams Family (Spor u Addamsových)
 59.Fester, the Tycoon (Fester, magnátr)
 60.Lights, Camera, Addams (Světla, kamera, Addamovi) (Odkazuje námětem na Rodinu Addamsovcou)
 61.The Addams' Policy
 62.Fester, World Leader (Fester, světová jednička)
 63.The Tale of Long John Addams (Příbeh dlouhého Johna Addamse)
 64.Keeping Up with the Joneses (Držet krok s Jonesovými)
 65.Death Visits the Addams Family (Mrtvá návšteva Addamsovy rodiny)

Gomez Addams:: Gomez na první pohled vypadá úplně normálně, ale už na ten druhý pochopíte, že jeho vzhled je jedinou normální věcí mající spojitost s jeho osobou. Tento šarmantní milovník dal slovu "výstřední" zcela nový význam. Je to prohnaný, žoviální pletichář, který se dokáže nadchnout prakticky pro všechno. Jeho oblečení je vždy naprosto dokonalé - nikdy ho neuvidíte v ničem jiném než v krásném obleku. Kromě toho, že je krásný, je i značně bohatý - patří mu mimo jiné rezervace v Nairobi, mangová plantáž, krokodýlí farma a pojišťovací společnost. Baví se tím, že připravuje důmyslné scénáře, jejichž hlavním a jediným cílem je příprava srážek modelů vlaků. Mezi jeho další koníčky patří stání na hlavě a jóga, přičemž ani v těchto dvou případech nevyndá z úst svůj drahý doutník. Je příslušníkem hispánské větve klanu Addamsových, a proto je jasné, že miluje flamengo. Ze všeho nejvíce miluje, když jeho žena Morticia (se kterou je už 13 let) mluví francouzsky.

Morticia Addamsová:: Nejmladší dcera dědečka Frumpa. Morticia je skutečně překrásná aristokratka, jejíž pleť má mrtvolně bledou barvu, a která nosí výhradně dlouhé černé šaty se stužkami na ramenou a u kotníčků. Místo klasických domácích mazlíčků má doma masožravé rostliny a hada škrtiče (jménem Kleopatra), kterého krmí karbenátky. Ve volném čase se stará o svou zahradu plnou jedovatých rostlin. Když natrhá kytici růží, ustříhá nejprve všechny kvítky a dá do vázy pouze stonky. Sedává buďto ve velkém ratanovém křesle nebo ve vaně s vířivkou (o kterou se ráda podělí se svým milovaným manželem Gomezem). Morticia je nekorunovanou vládkyní rodiny, ale zároveň i milující manželkou, která nikdy nezvyšuje hlas.

Lurch: (V překladu Škubnutí) Lurch je obrovitánský sluha, který se pomalu ale jistě loudá zámkem. Není sice nijak zvlášť výkonný, ale tento nedostatek dostatečně vyvažuje svou oddaností. Miluje děti a je ochoten je chránit před "dobrými vlivy okolního světa" - ať to stojí, co to stojí. Jedno z jeho očí je mnohem tmavší než to druhé a zbytky jeho vlasů mu neupraveně čouhají z úzké, hranaté hlavy.

Stýček Fester: (Fester v překladu hnisat.) Strýček Fester je nepolepšitelnou černou ovcí Frumpovské větve rodiny. Dokáže vyrábět elektřinu (110 voltů) a umí rozsvítit žárovku tak, že si ji prostě a jednoduše strčí do úst. Má vysoký hlas, je značně tlustý a jeho ruce a nohy jsou tak maličké, že to už na první pohled bije do očí. Strýček Fester nosí po celý rok (bez ohledu na roční období) dlouhý černý kabát. Podobně jako Morticia má i on mrtvolně bledou pleť. Líbí se mu, když se jeho plešatá hlava hodně leskne, a tak si ji pravidelně voskuje. Nevadí mu bolest - právě naopak! Miluje ji! Má velké štěstí, že jeho rodina drží v tajnosti jeho největší vášeň, kterou jsou bomby všeho druhu - jinak by totiž už dávno byl pod zámkem. Jeho tělesná teplota je mínus tři stupně Celsia a když se chce trochu "vzpružit", tak pojídá rtuť. Jednou z jeho špatných vlastností je to, že miluje zločiny a zločince.

Věc:: Věc není jen tak obyčejná ruka. Je totiž Gomezovou společnicí a zároveň nejlepší přítelkyní (už od jeho dětství). S jednotlivými členy rodiny komunikuje prostřednictvím důmyslných gest. Jednou z jejích nejoblíbenějších aktivit je chození pro poštu, kterou následně nosí do haly (vždycky když s ní přijde, tak zazní fanfára). Ráda pomáhá při úklidu domu, maluje s dětmi a přetlačuje se s Gomezem. Čas od času obrací Lurchovi stránky notového partu nebo ho diriguje (v době, kdy hraje na klavír).

Wednesday: (V překladu Středa) Wednesday je dítětem jako stvořeným k politování. Je velmi zranitelná a má stejně černé vlasy a bledou pleť jako její matka. Je jí dvanáct let a jejím druhým křestním jménem je Friday. Má extrémně vyvinutý smysl pro černý humor (a to i na členku rodiny Addamsových). Jejím nejoblíbenějším koníčkem je mučení jejího bratra Pugsleye. Její nejoblíbenější panenka se jmenuje Marie Antoinetta, které pomocí maličké gilotiny pravidelně seká hlavu. Wednesday má na jedné noze šest prstů.

Pugsley:: Pugsley je extrémně čilý malý darebák, kterého ze všeho nejvíce pobaví, když může druhým způsobit nějaké problémy. Vyrábí malé gilotiny a kostry v životní velikosti. Pomocí svého chemického nádobíčka se je schopen přeměnit na pana Hyda. Jediný, kdo ho dokáže zvládnout, je Morticia. Lurch a Gomez proto mají oči na šťopkách kdykoli se byť jen objeví v jejich blízkosti.

Německo, Francie a Itálie znělku "pozemili". Není divu. Pořad má dokonce vlastní font - Addams Regular. Slovo "New" je v originále Professor Minty Bold. Všimněte si že v originále, pro logo, font ručně "překreslili" ale i tak lze čistý Addams Regular v seriálu vidět.
  
 


 
   

Profil seriálu vytvořen v roce 2016 | JETIX.xf.cz