Rád se bavíš? Jimmy zábavu přímo zbožnuje a snaží se, aby každý v Miseryville (tady měli mít Zoufalov, no neva) získal pořádnou dávku legrace! To vše uvidíš v zbrusu nových dílech Jimmy Cool o víkendech v 08.30 a 16.40 na Jetix!

Zdroj: Reklama v JETIX magazínu  

Jimmy Cool je "normální" 14-ti letý kluk. Chce se jen bavit a sdílet dobré časy s každým ve svém okolí. Ale když bizarní kupa událostí ho dostane do středu nejzlejšího města všech dob - Zoufalova - jeho milující zábavná povaha rychle dostává protihráče do potíží. K vidění na Disney XD.

Přeložený popis od Disneyho  

Město plné příšer jako výzva pro kluka s cílem nakazit všechny svou dobrou náladou. Kanadský animovaný seriál
Zoufalov je město obývané příšerami a démony, kterému vládne megalomanský tyran Lucius Ohavný VII., jenž si vzal za cíl vytvořit nejzoufalejší místo pro život. Jeho plány ale narušuje bezstarostný kluk Jimmy Cool, který naopak svou dobrou náladou, nevázaností a především bláznivými nápady usiluje o to do města vnést zábavu. V sabotáži bláznivostmi a nonsensem Jimmymu výrazně pomáhají jeho přátelé geniální zlomyslná vynálezkyně Heloise a Lucisův nezbedný syn Beezy.

Hl. část popisu České televize  

 

Tapety s motivem Jimmy Two-Shoes (Jimmy Cool)
 Jimmy Cool (Jimmy Two-Shoes), Jetixem produkovaný kanadský seriál jehož výroba první řady byla v roce 2008, je jedním ze seriálů Jetixu, co to dotáhli nejdál. Jetix CZ/HU ho prvně uvedl na obrazovky v sobotu 13.6.2009. Následník Disney Channel ho v roce 2009 u nás odvysílal taky. V upoutávkách na seriál tvrdil že se jedná o úplně nové epizody ale ve skutečnosti odvysílal stejné epizody jako Jetix. Záloveň v jiných státech seriál přešel na náhradníka Disney XD (ten byl nasazen, tam kde už měli Disney Channel, jsou ale i státy kde náhrada nebyla) a v některých státech ho vysílá dodnes. U nás ho v roce 2014 odvysílala poprvé Česká televize na Déčku. Uvedla ho ve večerním bloku Disney klub a dokonce jako první u nás odvysílala druhou sérii, bohužel s nepůvodními českými dabéry.  
   Původní název seriálu je Jimmy Two-Shoes a tak se i Jimmy v původním znění jmenuje. Název Jimmy Two-Shoes je jen tam kde vysílají
   původní anglicky mluvící verzi. Zbytek světa si seriál přejmenoval. V Itálii pořadu říkají "Jimmy Jimmy", pro Francouze a Belgičany to je
   "JIMMY L'ÉCLATE" (Google překladač: Jimmy výbušný). U nás na Jetix CZ/HU se seriál jmenoval Jimmy Cool, stejně tak to je v
   Německu, Polsku, Rusku, Rumunsko, Španělsku, Řecku a v Rakousku. Nejzajímavější je že ve Švycarsku nemají vlastní jazyk ale mluví
   Německy, Francouzky, Italsky a Rétorománsky (0,5%), však neva, lze si u nich na satelitu chytnout jak Německy, Francouzky i Italsky
   mluvenou mutaci.
   + tohle v přehledu nahoře není: Pro Mongolsko to je "Jimmi Khoyor Gutal" a pro Vietnam "Jimmy sắp tới đầy".
 
 1.Úplně mi to vykostilo pozadí / Heloisin seznam přání
 2.Nanuky / U Beezyho
 3.Rozpáleny Jimmy / Mobilománie
 4.Sníh v Zoufalově / Hora zoufalství
 5.Amatérská kamera / Totální zabedněnec
 6.Mocná oliheň a Špagetový Beezy / Parádní rande
 7.Luciův lunapark / Baby boom
 8.Golfový turnaj / Dohazovač Jimmy
 9.Kdo z koho / Není dobré být hrdina
 10.Nápad s vlasy / Jak na duchy
 11.Jimmy si obstará knír / Sluha to zařídí
 12.Testovač výrobků / Invaze weavilů
 13.Zoufalovský katalog / Zahraj to jako Wreckem
 14.Budeš si přát, abys tu nebyl / Zamilovaný Cerbee
 15.Blecha závodník / Příliš mnoho Jimmů
 16.Nejlepší apríl / Potíže s rohama
 17.Maskovaný Buchar / Vodovodní kohoutek
 18.Okurkové nebezpečí / Klaunovské šílenství
 19.Noc v Heinousově muzeu / Oženil jsem se s weavilem
 20.Seznamte se s gnómy / Pořád ta škytavka
 21.Já jsem Jimmy / Všechno nejlepší, Lucie
 22.Navždy spolu / Autobus vezoucí nejlepšího kamaráda
 23.Raketový Jimmy / Mazlíček kamínek
 24.Heloisino velké tajemství / Jimmy ve velkém domě
 25.Závan Heinousů / Bude tady čokoláda
 26.Pravidla nejsou pro Jimmyho / Souboj nejlepších kamarádů
Jetix vysílal upravenou verzi ve 4:3 [čtyři ku třem] s logem "Jimmy Cool"Déčko vysílá původní verzi s původním logem (což je zvláštní jelikoš ČT často pořady počeštuje) v modernějších 16:9 [šestnáct ku devíti] (což zvláštnost vysvětluje).
Jimmy Cool [Džimi Kúl]
Jimmy miluje zábavu a výzvu. I když se něco pokazí, tak prostě pořád bude, a všechno dělá do chvíle než se mu to podaří. Věci zrovna nemusí vždy fungovat tak, jak se očekává. Hlavně protože je tak zaměřen na zábavu, že nevidí nebezpečí ve svých aktivitách, které všichni zbožnují! Ať se to obyvatelům Zoufalova líbí nebo ne, jeho nadšení pro legraci je nakažlivé.
PS: Ten chybějící zub nemá jen na pravé straně. V seriálu se to mění. Ale za chybu to fakt považovat nejde. Prostě: jedna z výhod Jimmyho Coola.

Beezy [Bízy]
Beezy je nejkámoš Jimmyho, syn Luciuse a tak i následník v řízení Zoufalovské společnosti, ale nemá na to vůůůbec vlohy. Beezy nenávidí dělat něco v čem musí používat velké množství energie, aby zabránil spotřebování energie! Po pravdě řečeno, je příliš líný na to, aby rozdával zoufalství, dokonce má seznam delší než jeho paže s věcmi proč by se měl od dělání držet stranou. Jeho koníčky jsou lenošení, trávení, zábava s Jimmym a zase jídlo.
Heloise
Jimmyho kamarádka a hotový génius! Vymýšlí pro Zoufalovskou společnost nové produkty. Není nikomu radno si s ní zahrávat. Vyvinula se u ní speciální láska k Jimmymu, ale bez ohledu na to, jak dobré jsou její záměry, její zlá strana vždy vyhrává. Jo, a je šílená.
Lucius
Hlava Zoufalovské společnosti je Lucius Ohavný VII. Má ošklivý zlý komplex a velké plány expanze. Rád sleduje bolest obyvatel Zoufalova s přístrojem který ukazuje, jak dobře dělá svou práci.

Samy
Samy má velké, velké sny. Chce svých 15 minut slávy a nebojí se vzít si je od někoho jiného, když na to má. Je ctižádostivý bavič a Luciusův asistent.

Cerbee [kerbíí]
Cerbee je Jimmyho věrný, ale neposlušný mazlíček. Je to jednooký pes, co dokáže sníst všechno. Většinou je malý a rozkošný, ale umí být nepředvídatelný.

Jez
Přítelkyně Luciuse
Hl. faktory postavy jsou Jezina popudlivost a vřelý vztah k penězům. Víc pikantností na Postavy.cz.

V Německu je normální praxe, že když mají jiný název než je původní, že vytváří poněmčená loga. Takže se jim vůůůbec nedivím, že si vytvořili vlastní z loga "Jimmy Two-Shoes", i přesto že, v ostatních německy nemluvících zemích mají jiné jedno to samé logo "Jimmy Cool" vytvořené dokonale podle předlohy. Takže: na své levé straně máte poněmčené logo. Je to opravdu jen nadbytečná výjimka pro německy mluvíci státy.

  
 


 
   

Profil seriálu vytvořen v roce 2015 | JETIX.xf.cz